info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

کاشت مو

کاشت مو

ریزش مو از جمله مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن رو به رو هستند، اما در مردان بیشتر شایع بوده و بیشتر به چشم می آید. افرادی که از ریزش مو رنج می برند و یا دچار طاسی سر هستند، می توانند از مزایای کاشت مو بهره مند شوند.

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو که روش جراحی است، بدین صورت انجام می شود که، مو از قسمت های پشتی و کناره های سر برداشته و در قسمت جلو و بالای سر کاشته می شود. این روش، معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود.

ژنتیک و وراثت، یکی از شایع ترین دلایل ریزش مو می باشد، اما ممکن است برای همه چنین حالتی پیش نیاید. علاوه بر ژنتیک، عواملی مانند رژیم غذایی، استرس، بیماری، مصرف دارو و یا آسیب فرق سر در ریزش مو موثرند.

کاشت مو علاوه بر تاثیری که بر روی ظاهر افراد می گذارد، باعث می شود تا اعتماد به نفش فرد نیز بالا برود.

 • آقایانی که سر طاس دارند
 • خانم هایی که موهای ظریف و نازکی دارند
 • تمامی افرادی که به دلیل سوختگی و یا آسیب فرق سر، دچار ریزش مو هستند

می توانند کاشت مو را انجام دهند.

این نکته را در نظر داشته باشید که کاشت مو، در موارد زیر توصیه نمی شود:

 • خانم هایی که در ناحیه فرق سر، ریزش مو شدید دارند
 • افرادی که در ناحیه پشت و کناره های سر، به اندازه کافی مو ندارند
 • افرادی که دچار آسیب های سر هستند و یا جراحی هایی را در گذشته داشته اند
 • افرادی که به دلیل مصرف دارو و یا شیمی درمانی، دچار ریزش مو شده اند

مراحل انجام کاشت مو

ابتدا، ناحیه فرق سر کاملا تمیز می شود، سپس با استفاده از سوزن کوچک، این ناحیه با داروهای موضعی، بی حس می شود. در مرحله بعد، در قسمتی از فرق سر که با مو پوشیده شده، و با استفاده از چاقوی جراحی، برش دایره ای شکلی ایجاد و مو برداشته خواهد شد، و در پایان نیز این برش، بخیه زده می شود.

در قسمت هایی که نیاز به کاشت مو وجود دارد، حفره های بسیار کوچکی ایجاد، و سپس مو در این حفرات به آرامی قرار داده می شود. در طول جلسات درمان، ممکن است هزاران مو کاشت شوند. پس از اتمام مراحل کاشت، فرق سر به مدت چند روز پانسمان می شود. معمولا چندین جلسه درمان نیاز می باشد تا فرد به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسد، هر جلسه کاشت مو چیزی در حدود ۴ ساعت و یا بیشتر طول می کشد. بخیه ها نیز ده روز بعد از کاشت، کشیده خواهند شد.

برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید .

اقدامات و مراقبت های بعد از کاشت مو

احتمال ملتهب شدن فرق سر، بعد از کاشت مو وجود دارد، و این کاملا طبیعی است. داروهایی که بعد از کاشت مو تجویز می شوند، عبارتند از:

 • داروهای مسکن جهت تسکین درد
 • آنتی بیوتیک، جهت کاهش احتمال بروز عفونت
 • داروهای ضد التهاب، جهت کاهش التهاب و تورم

فرد چند روز، بعد از کاشت مو می تواند به محل کار خود برگردد.

ممکن است دو تا سه هفته بعد از کاشت، فرد احساس کند که دچار ریزش مو شده است، اما جای نگرانی وجود ندارد، این اتفاق به دلیل رشد موهای جدید و کاشته شده می باشد. در حدود شش تا نه ماه بعد از کاشت، شاهد رشد کامل موهای جدید و کاشته شده خواهید بود.

در برخی موارد، داروهای تقویت کننده رشد مو برای افراد در نظر گرفته می شود. این داروها هم چنین مانع از ریزش مو در آینده نیز می شوند.

آیا کاشت مو، عوارض و خطراتی را به همراه دارد؟

می توان گفت که کاشت مو، روش بی خطری است، اما احتمال بروز برخی عوارض جانبی از جمله، خونریزی، عفونت فولیکول های مو، التهاب فرق سر، خارش و غیر طبیعی شدن ظاهر مو وجود دارد.

بعد از کاشت مو، موهای جدید و کاشته شده در ناحیه فرق سر، روند رشد کاملا طبیعی دارند. تراکم موهای کاشته به چندین عامل بستگی دارد، از جمله:

 • تراکم فولیکول ها در ناحیه ای کاشت انجام شده
 • کیفیت مو
 • مجعد یا فر بودن مو

برخی نکاتی که قبل از کاشت مو بایستی به آن ها توجه شود، عبارتند از:

این که آیا فرد واقعا به کاشت مو نیاز دارد یا خیر؟

کاشت مو، جراحی است که به خواست خود فرد انجام می شود. در صورتی که فردی نگران ریزش مو خود است، و یا از طاس بودن سر خود خجالت می کشد، می تواند با مشورت متخصص مربوطه، کاشت مو را انجام دهد.

علت ریزش مو

ریزش مو دلایل زیادی دارد، اما ژنتیک و عوامل وراثتی، یکی از مهم ترین علل ریزش مو می باشد.

سن انجام کاشت مو

روش FUT و FIT در کاشت مو

افرادی که دنبال کاشت مو هستند، حتما این دو اصطلاح را شنیده اند. به همین خاطر، بهتر است با تفاوت های این دو روش آشنا شوید.

در کاشت مو به روش FUT، نوار بسیار باریکی از مو، از ناحیه پشت سر برداشته می شود، اما در روش FIT، هر گرافت مو با استفاده از پانچ، و از قسمت هایی که مو به اندازه کافی وجود دارد، برداشته می شود. FUT، نوعی روش جراحی محسوب می شود، و به مهارت و تخصص بالاتری نیاز دارد.

مزایا و معایب روش FUT و FIT

در روش FUT، نیازی به کوتاه کردن و تراشیدن سر نیست، اما در روش FIT که مو با پانچ و به صورت دونه ای برداشته می شود، نیاز است تا سر کاملا تراشیده شود.

از آن جایی که در روش FIT، از پانچ استفاده می شود، احتمال جا ماندن اسکار وجود دارد.

در روش FUT و ایجاد برش نواری، از میکروسکوپ استفاده می شود، به همین خاطر، صحت و درستی این روش به نسبت روش FIT بیشتر می باشد.

در روش FUT، بعد از برداشتن مو، بخیه هایی زده می شود، که هفت تا ده روز بعد از کاشت، این بخیه ها کشیده خواهند شد. در حالی که در روش FIT، نیازی به بخیه زدن نمی باشد.

در خصوص اسکار بعد از این دو روش باید گفت، احتمال اسکار در هر دو روش وجود دارد، اما در روش FUT این اسکار در امتداد یک خط، و در روش FIT، اسکار در چندین نقطه دیده خواهد شد. برای افرادی که همیشه موهای کوتاهی دارند، کاشت مو به روش FUT توصیه می شود.

با تشکر مدیریت بیمارستان عرفان نیایش

2 thoughts on “کاشت مو

 1. سعید - دی ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۱ ق.ظ

  من کاشت مو انجام دادم ولی اون خواسته ای که داشتم نتیجه نداد . امکان مجدد کاشت مو برای من وجود دارد ؟

  پاسخ
  • erfanclinic - دی ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۳ ب.ظ

   مراجعه کنید تا وضعیت موهای کاشته شما از نزدیک مورد بررسی قرار بگیرد

   پاسخ

پاسخ

نه − 4 =

Call Now Button