info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

پی آر پی برای رشد مو

پی آر پی برای رشد مو

پی آر پی درمانی چیست؟

درمان PRP ( پلاسمای غنی از پلاکت) برای ریزش مو یک روش درمانی سه مرحله ای است که در آن خون فرد گرفته شده، پردازش شده و سپس به پوست سر تزریق می شود. برخی در جامعه پزشکی تصور می کنند تزریق پی آر پی باعث رشد طبیعی مو و حفظ آن با افزایش خونرسانی به فولیکول مو و افزایش ضخامت ساقه مو می شود. گاهی اوقات این روش با سایر روشهای ریزش مو یا داروها ترکیب می شود.

تحقیقات کافی وجود ندارد تا ثابت کند پی آر پی یک درمان موثر برای ریزش مو است یا خیر. با این حال، PRP درمانی از دهه ۱۹۸۰ استفاده می شود. این روش برای مشکلاتی مانند بهبود تاندون های آسیب دیده، رباط ها و ماهیچه ها نیز استفاده می شود.

پی-آر-پی

پی-آر-پی

فرآیند پی آر پی درمانی 

پی آر پی درمانی، یک فرآیند سه مرحله ای است. در اغلب موارد PRP درمانی به سه درمان در فاصله زمانی ۴ تا ۶ هفته ای نیاز دارد.درمانهای نگهداری هر ۴ تا ۶ ماه مورد نیاز است.

مرحله ۱ 

خون شما به طور معمول از بازوی شما  گرفته می شود و در سانتریفیوژ قرار می گیرد (ماشینی که به سرعت می چرخد ​​تا مایعات با تراکم های مختلف را جدا کند).

مرحله ۲ 

بعد از گذشت ۱۰ دقیقه در سانتریفیوژ، خون شما به سه لایه جدا می شود:

پلاسمایی ضعیف از پلاکت

پلاسمای غنی از پلاکت

سلول های قرمز خون

سایر مقالات مفید:

جدید ترین  روش کاشت مو

هزینه کاشت موی سر

 مرحله ۳ 

پلاسمای غنی از پلاکت به داخل سرنگ کشیده شده و سپس در مناطقی از پوست سر که نیاز به رشد مو دارند، تزریق می شود.

تحقیقات کافی برای اثبات اثربخشی پی آر پی وجود ندارد. همچنین مشخص نیست که برای چه کسی و تحت چه شرایطی مؤثر است.

کلینیک زیبایی عرفان نیایش دارای کادر درمانی حاذق و به روزترین دستگاه ها و متخصصین ماهر در رابطه با تناسب اندام، جوانسازی واژن، فیشال صورت و سایر سایر خدمات می باشد. برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

عوارض پی آر پی مو

از آنجا که PRP درمانی شامل تزریق خون خود فرد به پوست سر است، شما در معرض خطر ابتلا به یک بیماری واگیردار نیستید. با این وجود، هر درمانی که شامل تزریق می شود، همیشه خطر عوارض جانبی مانند موارد زیر را خواهد داشت:

آسیب به رگ های خونی یا اعصاب

عفونت

کلسیفیکاسیون در نقاط تزریق

بافت اسکار

همچنین این احتمال وجود دارد که شما نسبت به بیهوشی مورد استفاده در درمان واکنش منفی نشان دهید. اگر تصمیم دارید پی آر پی برای رشد مو انجام دهید، در این رابطه با پزشک مشورت کنید.

هزینه prp مو سر

پی آر پی درمانی به طور معمول شامل سه درمان در یک دوره ۴-۶ هفته ای، با درمان های نگهداری هر ۴-۶ ماه است. قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد:

موقعیت جغرافیایی شما

کیفیت تجهیزات

مواد مغذی اضافی

اغلب بیمه ها پی آر پی برای رشد مو را به عنوان یک درمان زیبایی می دانند و هیچ یک از هزینه های درمان را پوشش نمی دهند.

پاسخ

2 + 18 =

Call Now Button