info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

بساری از عمل های جراحی پس از انجام نیاز به رعایت مراقبت و برخی نکات توسط بیماران را دارند تا علاوه بر کاهش دوران نقاحت، نتیجه بهتری از جراحی به دست آید. جراحی بلفاروپلاستی نیز از این قائده مستثنی نیست به همین دلیل در این مقاله قصد داریم برخی از مهمترین مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی را برای شما عزیزان شرح دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

برای مراقبت از خود بعد از عمل این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

  • در طول مسیر خود به خانه عینک آفتابی تیره بزنید. ممکن است به نور حساس باشید.
  • پماد مورد استفاده در حین عمل ممکن است باعث شود بینایی شما تار شود. این موقتی است و معمولاً طی ۲۴ ساعت از بین می رود.
  • حداقل ۲ هفته بعد از عمل از لنز استفاده نکنید. می توانید عینک بزنید.
  • برای ۳ تا ۴ روز اول بعد از جراحی، غذاهای نرم بخورید و لقمه های کوچک بگیرید. شاید بخواهید ماست، پنیرهای نرم، سبزیجات مقوی پخته شده ، میوه های نرم، نان نرم، ماکارونی یا گوشت های نرم را امتحان کنید.
بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

حفظ آرامش در طول ۳ تا ۴ روز اول بعد از عمل مهم است. برای رسیدن به آرامش:

  • از فعالیت هایی مانند بلند کردن اجسام سنگین و ورزش خودداری کنید.
  • به پزشکتان اطلاع دهید اگر دچار حالت تهوع هستید یا علائم سرماخوردگی دارید. برای شما مهم است که تا حد امکان از عطسه، سرفه و استفراغ خودداری کنید. این مشکلات می توانند فشار خون شما را بالا برده و باعث خونریزی در محل های جراحی شما شوند.
  • به مدت ۲ هفته بعد از عمل از خم شدن بلند کردن وسایل سنگین تر از ۵ پوند (۲٫۳ کیلوگرم) خودداری کنید. قبل از بازگشت به فعالیتهای معمول خود مانند بلند کردن اجسام و ورزش با جراح خود صحبت کنید.
  • استراحت کنید و به مدت ۲ هفته هنگام خوابیدن ۲ تا ۳ بالش زیر سرتان قرار دهید. این کار به جلوگیری از ایجاد تورم در مکان های جراحی شما کمک می کند.
  • ممکن است بعد از عمل جراح،ی چشم شما متورم و کبود به نظر برسد. تورم پلک معمولاً در اوایل صبح بدتر است و در هنگام نشستن یا راه رفتن در طی روز بهتر می شوید.
  • همچنین ممکن است تورم روی گونه ها و فک شما ایجاد شود. این تورم ۲ تا ۳ هفته بعد از عمل بهتر می شود.
کلینیک زیبایی عرفان نیایش دارای کادر درمانی حاذق و به روزترین دستگاه ها در رابطه با پاک کردن تاتو، تناسب اندام، جوانسازی واژن و سایر ارائه سایر خدمات می باشد. برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

 کمپرس های سرد و قطره های چشم

قبل از عمل بلفاروپلاستی، پرستار درباره مراقبت های بعد از عمل به شما نشان می دهد که چگونه از کمپرس سرد و قطره های استریل چشم استفاده کنید. پرستار همچنین به شما یک محلول نمکی استریل (نرمال سالین)، قطره چشم و پدهای گاز استریل می دهد. برای استفاده از کمپرس سرد بعد از عمل این مراحل را دنبال کنید:

۱-  قبل از استفاده از کمپرس های سرد و قطره های چشم، دستان خود را به خوبی بشویید.

۲- با استفاده از محلول نمکی استریل روی پد گاز استریل، یک کمپرس سرد درست کنید.

۳-  کمپرس سرد هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه (در مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، سپس برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بردارید) را برای ۲۴ ساعت اول بعد از عمل قرار دهید. سعی کنید این کار را تا حد امکان در حالی که بیدار هستید انجام دهید. بعد از ۲۴ ساعت، کمپرس های سرد مؤثر نیستند.

دوش گرفتن

پس از عمل می توانید از گردن به پایین دوش بگیرید. دوش کامل نگیرید تا زمانی که جراح به شما بگوید انجام این کار بی خطر است. معمولاً ۵ روز بعد از عمل می توانید دوش بگیرید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر مشکلات زیر را دارید با پزشک یا پرستار خود تماس بگیرید:

۱-  تب ۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت (۳۸ درجه سانتیگراد) یا بالاتر

۲- لرزش

۳- حالت تهوع

۴-  استفراغ

۵-  درد، تورم و قرمزی در محل های جراحی شما شدیدتر شده است.

۶-  تخلیه مداوم از خطوط بخیه شما

۷-  جدا شدن خطوط بخیه شما

۸-  تنگی نفس ناگهانی یا مشکل در تنفس

۹- هرگونه علائم غیر قابل توضیح یا غیر منتظره

پاسخ

هجده + 1 =

Call Now Button