info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

نکات قبل از لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد

قطعا بسیاری از افرادی که قصد انجام لیزر موهای زائد را دارند دوست دارند بدانند قبل از انجام لیزر چه نکاتی را باید رعایت نمایند به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا نکات قبل از لیزر موهای زائد را برای شما عزیزان شرح د هیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر-موهای-زائد

لیزر-موهای-زائد

عوارض جانبی بالقوه

  • بهترین راه برای به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی، جلوگیری از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش به مدت ۷ روز قبل و بعد از درمان است.
  • حداقل ۲ هفته قبل از درمان از آفتاب سوختگی و برنزه شدن خودداری کنید.
  • ۷ روز قبل از درمان ازمصرف محصولات برنزه کننده ضد آفتاب خودداری کنید.
  • برای دریافت روشهای درمانی ایمن و مؤثر، تاریخچه پزشکی دقیق و به روز خود را به تکنسین خود ارائه دهید.
  • عوارض جانبی نادر ممکن است شامل موارد مقابل باشد:هایپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست)، هیپوپیگمانتاسیون (از بین رفتن رنگدانه های پوستی)، سوختگی یا تاول های خفیف تا متوسط، تغییر رنگ دائمی پوست، قرمزی موقت، تورم و خارش در ناحیه تحت درمان، کهیر، بثورات پوستی، کبودی و عدم نتیجه مطلوب.
  • خانم هایی که باردار هستند، قابل درمان نیستند.
  • روی انواع تاتوها قابل استفاده نیست.
  • اگر صرع دارید، به سادگی قادر به ارائه درمان نیست.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

۱- ناحیه ای که قرار است تحت درمان لیزر موهای زائد قرار گیرد باید کاملا شیو شده باشد.

۲- از قرار گرفتن در معرض اشعه UV به مدت ۷ روز قبل از درمان خودداری کنید.

۳- افرادی که در معرض آفتاب سوختگی یا برنزه هستند باید ۲ هفته قبل از درمان صبر کنند تا از آسیب اضافی به پوست جلوگیری شود.

۴- ۷ روز قبل از درمان، از مصرف محصولات برنزه کننده ضد آفتاب خودداری کنید. توصیه می شود برای از بین بردن هر رنگ باقی مانده، ناحیه را لایه برداری کنید.

۵- در صورت لزوم ، ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل از درمان کرم بی حسی را استفاده کنید. تمام محصولات باید قبل از درمان کاملاً از پوست پاک شوند.

۶- کلیه افرادی که در حال درمان بخشی از صورت یا گردن خود هستند، موظفند کل صورت خود را در کلینیک تمیز کنند.

۷- از لایه برداری های شیمیایی و سایر روش های لیزر موجود برای ۲ هفته قبل و دو هفته بعد از لیزر خودداری کنید.

۸- ۷ روز قبل از درمان از مصرف تمام محصولات آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل، هیدروکینون، رتینول ها / رتینوئید ، تازوراک و دیفرفرین خودداری کنید.

۹- افرادی که دارای هرگونه ضایعه غیر طبیعی ، خال یا لکه هایی در منطقه ای هستند که باید تحت درمان قرار گیرد، باید قبل از مداوا توسط پزشک معالج پاک شود.

کلینیک زیبایی عرفان نیایش دارای کادر درمانی حاذق و به روزترین دستگاه ها در رابطه با پاک کردن تاتو، تناسب اندام، جوانسازی واژن و سایر ارائه سایر خدمات می باشد. برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

۱۰- افراد باید ۳ هفته قبل از شروع درمان، اپیلاسیون انجام ندهند.

۱۱ اگر مستعد ابتلا به تاول های تبخالی هستید، توصیه می شود قبل از درمان، داروهای ضد ویروسی مصرف کنید. افرادی که دارای تاول های تبخالی فعال هستند درمان نمی شوند.

۱۲- مشتریانی که در ۶ ماه گذشته از محصولات آکئتان یا محصولات مشابه استفاده کرده اند، نمی توانند درمان با لیزر موهای زائد را انجام دهند.

۱۳- بیمار نباید طی ۲ ساعت قبل و بعد از درمان، میزان فعالیت بدنی خود را افزایش دهد زیرا سبب می شود دمای بدن یا فشار خون او افزایش یابد

۱۴- اگر در ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد بوتاکس یا پرکننده پوستی دارید، ۱۴ روز قبل و بعد از تزریق صبر کنید تا درمان را دریافت کنید.

۱۵- آنتی بیوتیک ها ممکن است باعث افزایش حساسیت به نور شوند. توصیه می کنیم در صورت مصرف آنتی بیوتیک در طولانی مدت ، قبل از دریافت درمان لیزر موهای زائد، با پزشک خود تماس بگیرید. اگر بیمار شوید و مصرف آنتی بیوتیک را شروع کنید، باید ۷ روز قبل از درمان با لیزر از مصرف دارو خودداری کنید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

۱- از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش به مدت ۷ روز پس از درمان خودداری کنید.

۲-  اگر تاول رخ داد، آن را سوراخ نکنید. اگر پوست ترک شد، یک پماد آنتی بیوتیک بمالید تا بهبود یابد.

۳-  تیلنول برای ناراحتی بعد از درمان توصیه می شود.

۴- برای ناراحتی بعد از درمان ، مصرف برخی داروها توصیه می شود. همچنین می توانید برای کاهش ناراحتی ناشی از لیزر، از ژل ترمیم کننده، حوله های خنک ، بسته های یخ یا آلوئه ورا استفاده کنید.

۵-  حداقل تا ۲ هفته بعد از درمان یا تا زمانی که بهبودی صورت گیرد، از هرگونه درمان با لیزر، لیزر جوانسازی پوست یا روشهای شیمیایی اضافی در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.

پاسخ

سیزده − هفت =

Call Now Button