info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

بهترین فاصله زمانی بین دو لیزر

لیزر موهای زائد (LHR) زمانی بیشترین تاثیر را دارد که در ۶ تا ۸ جلسه درمانی و با فواصل زمانی کافی صورت گیرد. فواصل درمانی تقریبا معادل با طول مرحله تلوژن موهای ناحیه درمانی است. ۶ ماه تا یک سال پس از تکمیل جلسات درمانی لیزر موهای زائد برخی بیماران نیاز به جلسات اندک پیگیری دارند چرا که موهای نهفته ممکن است وارد چرخه رشد شده و فعال شوند.

  • با پیشرفت درمان، ظریف تر و روشن تر شدن موها مشاهده می شود. در نتیجه به منظور تطابق با خصوصیات مو و براساس دستوالعمل های راهنمای تولید کننده جریان افزایش داده شده و پهنای (طول مدت) پالس کم می شود. توصیه می شود که در هر جلسه تنها یکی از شاخص ها به منظور تشدید درمان تغییر داده شود. به طور رایج ابتدا جریان در چند جلسه افزایش داده می شود و سپس در جلسات بعدی پهنای (طول مدت) پالس کاهش می یابد.
  • در هر لیزر موهای زائد کل ناحیه باید درمان شود.
  • اگر هیچ گونه شاهدی دال بر رشد مو در ناحیه درمانی وجود نداشته باشد جلسه درمان تاخیری ۲ هفته بعد صورت می گیرد.
لیزر-موهای-زائد

لیزر-موهای-زائد

نتایج لیزر موهای زائد

در صورت استفاده از جریان بالا، تعداد جلسات درمانی بیشتر و فواصل زمانی کافی بین جلسات درمانی مطابق با طول مدت مرحله تلوژن ناحیه تحت درمان، رفع دائمی موهای زائد از بیشترین تاثیر برخوردار خواهد بود. بیماران با انواع پوست فیتزپاتریک روشن به طور رایج نیاز به ۶ جلسه درمانی و افراد با پوست تیره تر نیاز به ۸ جلسه درمان یا گاهی بیشتر دارند. اگر پس از دوره درمانی موها باقی بمانند ظریف و روشن بوده و معمولا مشکل زا نیستند.

عوارض  لیزر موهای زائد

با وجود آنکه عوارض جدی ناشی از لیزر موهای زائد نادر هستند اما آگاهی از عوارض بالقوه این درمان و نحوه رویکرد به آنها جهت کمک به دستیابی به بهترین نتایج ممکن مهم است. عوارض مربوط به درمان بیش از حد شامل سوختگی، هیپرپیگمانتاسیون و هیپوپیگمانتاسیون اغلب در اثر استفاده از شاخص های تهاجمی مثل طول موج کوتاه، پهنای پالس اندک، جریان بالا و خنک کردن ناکافی اپیدرم رخ می دهند. بیماران دارای انواع پوست فیتزپاتریک تیره و افراد با انواع پوست های روشن که دارای تغییرات رنگدانه ای منتشر هستند (مثل برنزه کردن پوست، آسیب آفتابی شدید با کک و مک شدید یا آفتاب سوختگی) در معرض بیشترین میزان خطر بروز این عوارض هستند.

کلینیک زیبایی عرفان نیایش دارای کادر درمانی حاذق و به روزترین دستگاه ها در رابطه با جوانسازی صورت و سایر ارائه سایر خدمات می باشد. برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید  یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

قرمزی و ادم موقت، خارش مختصر و احساس ناراحتی اندک مشابه آفتاب سوختگی پس از لیزر موهای زائد رایج هستند. این مشکلات عارضه تلقی نشده و ظرف چند ساعت تا چند روز برطرف می گردند.

درد هنگام درمان لیزر موهای زائد شایع می باشد چرا که تمام موها دارای عصبدهی هستند. برخی بیماران در طی پالس لیزر تنها احساس ناراحتی می کنند که به محض اتمام پالس از بین می رود. برخی مناطق همچون بالای لب، لیزر موهای زائد زیر بغل و ناحیه تناسلی از حساسیت بیشتری نسبت به سایر مناطق برخوردار هستند. خنک کردن اپیدرم از طریق استفاده از یخ یا بی حس کننده های موضعی پیش از درمان می تواند احساس ناراحتی را کاهش دهد. شکایت از درد چندین روز پس از پروسیجر ناشایع است و ارزیابی بیشتر توصیه می شود (به ویژه جهت بررسی آسیب دمایی به دلیل درمان بیش از حد و عفونت)

قرمزی و ادم طولانی مدت بیش از ۵ روز نامعمول بوده و ممکن است شاخصی از آسیب دمایی به دلیل درمان یش از حد، درماتیت تماسی یا عفونت باشد.

عفونت پس از پروسیجر ناشی از لیزر موهای زائد نیازمند درمان اختصاصی پاتوژن است.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد بسته به ناحیه مورد نظر، تعداد جلسات مورد نیاز و نوع دستگاه لیزر متفاوت می باشد. همچنین بهترین فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد باید توسط متخصص تعیین گردد. جهت اطلاع از هزینه های دقیق می توانید با شماره های مندرج در سایت کلینیک زیبایی عرفان نیایش تماس حاصل فرمایید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله بهترین مرکز لیزر موهای زائد مراجعه نمایید.

پاسخ

20 + 19 =

Call Now Button