info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

علت بی اختیاری ادرار

علت بی اختیاری ادرار

آیا دچار بی اختیاری ادرار شده اید؟

آیا با علت بی اختیاری ادرار و درمان مناسب آن آشنا هستید؟

در این مقاله قصد داریم در مورد بی اختیاری ادرار صحبت کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

بی اختیاری ادرار چیست؟

برخی از افراد مبتلا به این بیماری ممکن است اغلب یا ناگهانی ادرار کنند. برای افراد دیگر، اختلال منجر به عدم توانایی در کنترل مثانه می شود که این مشکل می تواند منجر به بی اختیاری ادرار شود.

هم مردان و هم زنان می توانند بی اختیاری ادرار (Urinary Leaks) داشته باشند اما زنان دو برابر بیشتر از مردان ممکن است به آن دچار شوند به طوری که در حال حاضر حدود ۴۵ درصد از زنان به نوعی از بی اختیاری ادرار مبتلا هستند.

احتمال ابتلا به این بیماری با افزایش سن ارتباط مستقیم دارد به طوری که طبق گزارشات صورت گرفته در میان زنان ۲۰ تا ۳۹ سال حدود ۳۷ درصد و در میان زنان بالای ۶۰ سال حدود ۳۹ درصد به بی اختیاری ادرار مبتلا می شوند.

بی-اختیاری-ادرار

بی-اختیاری-ادرار

علت بی اختیاری ادرار چیست؟

علل بسیاری برای این مشکل وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 1. بارداری، زایمان، یائسگی و ساختار دستگاه ادراری زن از شایع ترین علل در بروز بی اختیاری ادرار هستند.
 2. بیماری هایی نظیر دیابت، پارکینسون و مولتیپل اسکلروز (MS) می توانند به اعصابی که مثانه را کنترل می کنند آسیب برساند.
 3. بیماری های دستگاه ادراری، عفونت ها، سکته مغزی، جراحی و درمان برای سرطان های لگن نیز می تواند منجر به ایجاد بی اختیاری ادرار شود.
 4. تومور یا انسداد
 5. عملکرد ضعیف کلیه ها
 6. بعضی از داروها
 7. برخی از غذاها یا نوشیدنی ها
 8. مصرف زیاد مایعات
کلینیک زیبایی عرفان نیایش دارای کادر درمانی حاذق و به روزترین دستگاه ها در رابطه با جوانسازی صورت و سایر ارائه سایر خدمات می باشد. برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید  یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

درمان بی اختیاری ادرار چگونه می باشد؟

خوشبختانه در حال حاضر گزینه های درمانی بسیاری برای درمان بی اختیاری ادرار وجود دارد که بهترین نوع درمان پس از مشورت با پزشک انتخاب می شود. رایج ترین شیوه های درمانی کنونی عبارتند از:

 1. درمان اصلاح رفتاری: در این درمان پزشک تکنیک هایی را به شما آموزش می دهد که می تواند شامل محدود کردن مصرف مایعات، عدم مصرف کافئین (کافئین می تواند سبب تحریک مثانه شود) یا آموزش برای نگه داشتن ادرار شما به مدت طولانی باشد.

۲٫   فیزیوتراپی یا ورزش: این ورزش ها باعث تقویت کف لگن شما می شود که می توانند به کنترل جریان ادرار              شما کمک کنند.

 1. قرار دادن پساری داخل واژن: پساری وسیله ای است که داخل واژن قرار می گیرد و می تواند برای جلوگیری از بی اختیاری استرسی موثر باشد.
 2. مصرف داروها: مصرف برخی از داروهای شیمیایی مسدود کننده به اعصاب اطراف مثانه پیغام هایی را ارسال می کند و سبب می شود عضلات مثانه آرام شده و میزان ظرفیت مثانه شما افزایش یابد.
 3. تزریق دارو: برخی مواد می توانند دیواره مجاری ادرار را ضخیم تر کنند و مانع از نشت ادرار شوند.
 4. استفاده از لیزر: استفاده از لیزر در درمان بی اختیاری ادرار راهکاری بسیار موثر می باشد که در کلینیک زیبایی عرفان نیایش از لیزر اربیوم به این منظور استفاده می شود.

نتیجه گیری

بی اختیاری ادرار از شایع ترین بیماری های زنان می باشد که می تواند مشکلات فراوانی را به همراه داشته باشد. خوشبختانه در حال حاضر درمان های نوینی برای این مشکل وجود دارد که در این مقاله به چند مورد آنها اشاره کردیم.

سایر خدمات کلینیک عرفان نیایش:

لابیاپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی

لیزر موهای زائد

پاسخ

پنج × پنج =

Call Now Button