info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

رفع چین و چروکها با لیزر

رفع چین و چروکها با لیزر

رفع چین و چروکها و ضایعات پیگمتانه

تمایل به زیبایی و جوانی در هر فردی وجود دارد و افزایش سن به تدریج باعث پدیدار شدن خطوط و چین و چروک هایی در صورت می شود و زیبایی چهره کمرنگ تر از قبل می شود. از دست رفتن زیبایی می تواند سبب بروز ناراحتی و از دست رفتن اعتماد به نفس می شود که معضل بزرگی محسوب می شود. اما اصلا جای نگرانی نیست زیرا در عصر حاضر به لطف پیشرفت تکنولوژی و ابداع دستگاه های نوین روش های بسیاری به ویژه انوع لیزر درمانی به کمک آمده اند که هر کدام به نوعی می توانند سبب جوانسازی پوست و بهبود بافت آن شوند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی چند نوع لیزر درمانی برای جوانسازی و زیبایی صورت بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

پزشک-در-حال-معاینه-چروکهای-صورت-بیمارلیزر غیرتهاجمی همراه با درمان های لایه برداری

از لیزرهای غیرتهاجمی ویژه درمان ضایعات پیگمانته خوش خیم می توان همراه با میکرودرم ابریشن جهت تسهیل رفع پیگمانتاسیون استفاده کرد. به دنبال درمان ضایعات پیگمانته مثل لنتیگوها با لیزر، ضایعه اغلب به دلیل تشکیل پوسته های ریز میکروسکوپی از نظر بالینی تیره رنگ می گردد. پوسته های ریز خود به خود می ریزند اما با این وجود استفاده از درمان لایه بردار میکرودرم ابریشن سبب تسهیل پوسته ریزی شده و نمای نهایی پوست را بهبود می بخشد. میکرودرم ابریشن به شکل رایج دو هفته پس از درمان لیزر غیرتهاجمی صورت و سه هفته پس از درمان نواحی غیر صورت انجام می شود. این ترکیب درمانی را می توان هر دو هفته در طی جلسات درمانی بیمار تکرار نمود.

درمان با لیزرهای مختلف غیرتهاجمی

جهت درمان اختلالات رنگدانه ای و هدف قرار دادن عمق های مختلف پوست می توان لیزرهای غیر تهاجمی در طول موجهای مختلف را با یکدیگر ترکیب نمود.

لیزر درمانی و تزریق توکسین بوتولینوم

چین و چروکها اغلب دارای اجزا داینامیک و استاتیک هستند. با توجه به هر دو بعد مربوطه از طریق تزریق توکسین بوتولینوم برای رفع انقباض عضلات و بخش دینامیک و نیز استفاده از لیزر جوانسازی پوست برای جز استاتیک می توان نتایج کاهش چین و چروکها را به ویژه در نواحی اطراف صورت بهبود بخشید.

جوانسازی صورتتزریق توکسین بوتولینوم اغلب در روز دیگری از درمان لیزر صورت می گیرد تا خطر مهاجرت توکسین در اثر حرارت یا دستکاری به حداقل برسد. تزریق توکسین بوتولینوم دست کم یک هفته پیش از لیزر درمانی تهاجمی پوست اجازه اثربخشی محدود به توکسین را می دهد و در نتیجه پوست در طی دوره بهبودی پس از لیزر صاف تر است.

کلینیک زیبایی عرفان نیایش دارای کادر درمانی حاذق و به روزترین دستگاه ها و متخصصین ماهر در رابطه با تناسب اندام، جوانسازی پوست، فیشال صورت و سایر سایر خدمات می باشد. برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

ترکیب چند نوع لیزر غیر تهاجمی

از لیزرهای غیر تهاجمی مختلف با طول موجهای گوناگون ممکن است در یک جلسه به شکل ترکیبی جهت رفع چین و چروکها و ضایعات پیگمتانه استفاده شود. بطور رایج ابتدا لیزردرمانی چین و چروکها بر روی کل صورت انجام شده و اگر ناحیه مزبور خیلی گرم و یا اریتماتو نباشد می توان پس از آن از لیزرهای مخصوص ضایعات پیگمتانه مجزا استفاده کرد برای مثال می توان فورا پس از استفاده از لیزر غیر تهاجمی ۱۰۶۴ nm در کل صورت از لیزر ۷۵۵ nm جهت برداشتن چند لنتیگو مجزا به شکل لکه ای استفاده نمود.

یک ترکیب دیگر از لیزرهای غیر تهاجمی شامل ۲ لیزر فرکشنال است که یکی به شکل ترجیحی جهت درمان چین و چروکها استفاده می شود و دیگری ضایعات پیگمتانه اپیدرمی را هدف قرار می دهد.

برای مثال ابتدا درمان کل صورت با استفاده ۱۵۵۰ نانومتر برای رفع چین و چروکها انجام می شود (که درم را هدف قرار می دهد) و پس از آن کل صورت تحت درمان با لیزر فرکشنال ۱۹۲۷ نانومتر قرار می گیرد (که ضایعات پیگمانته اپی درم هدف آنرا تشکیل می دهند). با وجود آنکه استفاده از این روش ترکیبی سبب بهبود نتیجه لیزردرمانی غیر تهاجمی فرکشنال می شود اما بیمار احساس ناراحتی بیشتری را تجربه نموده و زمان بهبودی نسبت به استفاده از یک نوع لیزر به تنهایی بیشتر است.

ترکیب لیزر درمانی تهاجمی و غیر تهاجمی

جهت درمان چین و چروکها و ضایعات پیگمانته می توان لیزرهای تهاجمی و غیر تهاجمی را با یکدیگر تلفیق نمود.

رفع چین و چروکها و ضایعات عروقی

ترکیب چند نوع لیزر غیر تهاجمی

جهت رفع چین و چروکها و ضایعات عروقی قرمز می توان از ترکیب چند نوع لیزر غیر تهاجمی استفاده نمود. به طور رایج ابتدا لیزردرمانی غیرتهاجمی برای چین و چروکها در کل صورت انجام شده و سپس در صورتی که ناحیه درمانی گرم یا خیلی اریتماتو نباشد می توان از لیزرهای دیگر جهت رفع ضایعات عروقی مجزا استفاده کرد. مثلا می توان جهت رفع چین و چروکها کل صورت را با لیزر ۱۰۶۴ نانومتر تحت درمان قرار داد و فورا پس از آن تلانژکتازی های جداگانه را با استفاده از ۵۳۲ nm به شکل لکه ای درمان نمود.

هزینه جوانسازی پوست با لیزر

اکثر درمانهای لیزری تحت پوشش بیمه نیستند. درمان برخی بیماریها مثل روزاسه تحت پوشش بیمه است اما مقادیر پرداختی توسط بیمه های مختلف متفاوت است. هزینه لیزردرمانی بستگی به نوع لیزر مورد استفاده، اندازه ناحیه درمانی و همچنین منطقه جغرافیایی و قیمت های منطقه ای دارد. همچنین برخی درمان های لیزری مثل رفع موهای زائد و برداشتن خالکوبی جهت دستیابی به نتایج مطلوب نیازمند چندین جلسه درمان بوده و می بایست چندین جلسه برای درمان بیمار برنامه ریزی شود.

کلام آخر

جوانی و زیبایی پوست آرزوی همه افراد است و در این راستا لیزر درمانی به کمک بشریت آمده است. در این مقاله به بررسی تعدادی از روشهای مختلف لیزر درمانی پرداختیم. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره های مندرج در سایت کلینیک پوست و مو عرفان نیایش تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

نوزده + 13 =

Call Now Button