info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن چیست؟

اصطلاح جوانسازی واژن به چندین روش مختلف اشاره دارد و گاهی به آن جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنان نیز گفته می شود. همچنین گزینه های غیر جراحی و کم تهاجمی برای جوان سازی واژن وجود دارند. بسیاری از خانم ها بعد از تجربه برخی تغییرات در واژن از طریق زایمان ، تغییرات هورمونی و پیری به جوانسازی واژن علاقه مند می شوند.

اگر هر یک به هر یک از موارد زیر را دچار شده اید ممکن است جوانسازی واژن برایتان مناسب باشد:

  • شلی واژن ، از بین رفتن تنگی واژن
  • بی اختیاری ادرار ناشی از استرس ، خروج غیر ارادی ادرار
  • کاهش میل جنسی
  • از دست رفتن تناسب در لابیای ماژور ، چین های خارجی بزرگتر از بخش خارجی آلت تناسلی زنان
جوانسازی-واژن

جوانسازی-واژن

انواع روش های جوانسازی واژن 

بسته به روش مورد استفاده ، جوانسازی واژن ممکن است به عنوان یک عمل جراحی باز یا به عنوان یک روش کم تهاجمی انجام شود. شایع ترین جراحی ها عبارتند از:

لابیاپلاستی: اگر شما از خارش، تحریک یا سایر علائم در لابیا دچار درد می شوید، ممکن است این عمل جراحی برای شما مفید باشد. هدف از این روش کاهش لابیای مینور و برداشتن بافت اضافی است.

لابیا ماژورپلاستی: این روش به منظور کاهش اندازه لابیای ماژور بیرونی می باشد و برای بیمارانی است که احساس می کنند لابیا ماژور بسیار بزرگی دارند.

تنگ کردن واژن: عمل تنگ کردن واژن در بانوانی که دچار شلی و گشادی واژن هستند بسیار موثر می باشد. این روش در کلینیک عرفان نیایش توسط دستگاه فوتونا که در جوانسازی واژن نیز تاثیر بسزایی دارد، انجام می گیرد.

گزینه های کم تهاجمی برای جوانسازی واژن شامل فرکانس رادیویی و لیزر درمانی است. هر دو روش ، بافت ها را گرم می کنند. درمان فرکانس رادیویی بدون بیهوشی انجام می شود و لیزر درمانی  کانال واژن نیز ممکن است بدون بیهوشی انجام شود. اما درمان خارجی بطور معمول با بی حسی موضعی انجام می شود. معمولا در این روش ها نیازی به داروهای پس از درمان نخواهید داشت.

کلینیک زیبایی عرفان نیایش دارای کادر درمانی حاذق و به روزترین دستگاه ها در رابطه با تناسب اندام، جوانسازی واژن و سایر ارائه سایر خدمات می باشد. برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

 چه زمانی نباید جوانسازی واژن انجام دهید؟ 

در حالی که جوانسازی واژن برای برخی افراد که از ظاهر واژن خود ناراحت یا ناراضی هستند گزینه مناسبی است، اما این روش ها برای همه مناسب نیستند. در صورتی که هر کدام از شرایط زیر را داشته باشید کاندید خوبی برای جوانسازی واژن نیستید:

۱-  شما در حال اقدام برای بارداری هستید.

۲-  شما یک آی یو دی دارید.

۳-  شما به عفونت دهانه رحم ، رحم یا واژن مبتلا هستید.

۴-  شما سرطان دهانه رحم یا رحم دارید.

۵-  شما از بیماری التهابی لگن رنج می برید.

۶-  شما اختلال در رحم یا آندومتریوز دارید.

بنابراین حتما با پزشک خود ملاقات کرده و در مورد سابقه سلامتی خودتان ، شرایط فعلی و علائم فعلی خود صحبت کنید تا مشخص شود آیا جوانسازی واژن برای شما مناسب است یا خیر.

 عوارض جانبی و ریکاوری پس از جوانسازی واژن 

در حالی که میزان موفقیت برای جوانسازی واژن بسیار زیاد است اما ممکن است دچار برخی عوارض جانبی به دلیل عدم تخصص کافی جراح شوید. برخی از آنها عبارتند از:

۱- خونریزی

۲-  هماتوم که در واقع تورم جامدی از خون لخته شده در بافت ها می باشد.

۳- عفونت

۴- زخم

۵- برداشتن بافت به میزان کم

۶-  برداشت بیش از حد از بافت

اگر احساس می کنید بعد از عمل هر یک از این علائم را دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

شما قادر خواهید بود پس از عمل به خانه تان بازگردید. بیحسی برای جراحی های جوانسازی واژن استفاده می شود و بهبودی بسته به انواع مختلف روش ها متفاوت است.

لابیاپلاستی:  بهبودی حدود یک هفته طول می کشد و محدودیت در فعالیت های بدنی به مدت چهار تا شش هفته می باشد. تورم می تواند طولانی تر باقی بماند اما معمولاً پس از شش هفته از بین می رود.

لابیا ماژورپلاستی: بهبودی حدوداً یک هفته با محدودیت در فعالیتهای بدنی به مدت چهار تا شش هفته صورت می گیرد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی برخی از روش های جوانسازی واژن پرداختیم و عوارض جانبی آن را شرح دادیم. توصیه می شود به دلیل حساس بودن ناحیه تناسلی بانوان، عمل جوانسازی واژن حتما توسط بهترین متخصصین انجام گیرد. کلینیک زیبایی عرفان نیایش با دارا بودن متخصصین حرفه ای قادر است تا عمل های جوانسازی واژن با بالاترین میزان موفقیت انجام دهد.

پاسخ

هجده + ده =

Call Now Button