info@erfanclinic.com   ۵-۶-٤٩٧٩٦٢٦٤ (021)

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

کاربرد تزریق بوتاکس

علائم میگرن کلاسیک ممکن است شامل اورا، نورگریزی (فتوفوبی)، تهوع و سردرد قابل توجه باشد. در برخی از بیماران تزریق BONTA به طور موفقیت آمیزی سبب کاهش تعداد و شدت سردردها می گردد. به طور مشابه از BONTA می توان جهت درمان بیماران دچار حملات راجعه سردرد تنشی در ناحیه فرونتال و اکسی پیتال نیز استفاده نمود. برند بوتاکس در حال حاضر تنها نوع BONTA است که توسط FDA جهت درمان سردرد مزمن به تایید رسیده است.

درمان-میگرن-با-تزریق-بوتاکس

درمان-میگرن-با-تزریق-بوتاکس

تزریق بوتاکس در کدام نواحی صورت می گیرد؟

برخی افراد می توانند نقاط ماشه ای (تحریک) برای سردرد را ذکر کنند. اگر این کار مقدور باشد سعی کنید که بوتاکس را مستقیما به داخل نقاط ماشه ای تزریق کنید. اغلب ناحیه گلابلا، پیشانی و بخش خارجی ابرو، همچنین عضله تمپورالیس و قسمت فوقانی عضله ذوزنقه (تراپزیوس) در محل وارد شدن آن به ناحیه پس سری رایج ترین مناطقی هستند که تزریق در آنها می تواند سبب کاهش میزان میگرن کلاسیک یا سردرد تنشی گردد.

نحوه تزریق بوتاکس

از ترکیبات بی حسی موضعی و همچنین یخ می توان استفاده کرد گرچه در اکثر موارد نیاز به هیچ کدام نیست..

تکنیک های تزریقی که در این مقاله برای درمان گلابلا، پیشانی و لیفت (بالا بردن) بخش خارجی ابرو شرح داده شد برای سردرد میگرنی نیز به کار می رود. همچنین تزریق BONTA در عضله تمپورالیس نیز ممکن است در سمت درگیر صورت گیرد.

در سردردهای خلفی، ناط ماشه ای با اعمال فشار با انگشت در پشت گردن و نزدیک منشا عضله ذوزنقه مشخص می شود. سپس یک سرسوزن یک اینچی از طریق پوست به سمت عضله وارد شده و به شکل عمقی تا نزدیک استخوان فرو رفته و بوتاکس را به داخل عضله تزریق می کند. به طور رایج ۵-۱۰ BU در ناحیه ماشه ای تزریق شده و پس از تزریق ماساژ داده می شود تا در عضله انتشار یابد.

کلینیک زیبایی عرفان نیایش دارای کادر درمانی حاذق و به روزترین دستگاه ها در رابطه با جوانسازی صورت و سایر ارائه سایر خدمات می باشد. برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن

پس از تزریق بوتاکس برای درمان میگرن نیاز به مراقبت خاصی نیست فقط اطمینان حاصل کنید که منشا سردرد بیمار به عنوان میگرن به تایید رسیده باشد.

همچنین برای آگاهی از مراقبت های بعد از تزربق بوتاکس می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

عوارض پس از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن عوارض خاصی ندارد تنها ممکن است کمی کبودی ایجاد شود.

نکات کلیدی تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

  • برخی بیماران بهبودی فوری را تجربه می کنند. گرچه در اکثر بیماران یک اثر دارونما (پلاسیو) حدود ۲۵ درصدی در ابتدا وجود دارد.
  • برند بوتاکس برای درمان درد میگرن مزمن مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است و نشان داده شده که سبب کاهش تعداد روزهای ابتلا به سردرد میگرنی در برخی از بیماران دچار میگرن می گردد.
  • در بیمارانی که تزریق بوتاکس برای درمان میگرن در آنها موثر می باشد نتایج ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد و ممکن است قابل توجه باشند. در سایرین امکان دارد به طور کل هیچ نتیجه قابل ملاحظه ای مشاهده نشود.

هزینه تزریق بوتاکس برای میگرن

تعیین هزینه تزریق بوتاکس برای میگرن به عوامل متعددی مانند حجم مورد نیاز برای تزریق و تعداد جلسات لازم بستگی دارد که پس از معاینه اولیه قابل تعیین می باشد.

سایر خدمات کلینیک عرفان نیایش:

لابیاپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی

لیزر موهای زائد

پاسخ

19 − 18 =

Call Now Button